biuro podatkowe kraków

Złożoność wszystkich zagadnień podatkowych sprawia, że bardzo duża liczba przedsiębiorców zleca prowadzenie swojej księgowości różnym biurom rachunkowym. W związku z tym na naszym rynku usług księgowych jest niezwykle silna konkurencja. Co wziąć zatem pod uwagę szukając biuro podatkowe kraków ?

Standardowo rozumiana rachunkowość, to prowadzenie kompletnej ewidencji dla wszystkich celów podatkowych, np. podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a także archiwizacja wszelkich dokumentów finansowych.

Taka dokumentacja powinna być składowana do czasu przedawnienia się zobowiązań wobec urzędu skarbowego. Natomiast w praktyce, usługi biur rachunkowych bardzo często wykraczają poza obszar standardowo pojmowanej rachunkowości.

Po wybraniu biura rachunkowego, powinna zostać spisana umowa o świadczenie różnych usług księgowych oraz podpisane odpowiednie pełnomocnictwo, które upoważnią biuro między innymi do składania deklaracji w imieniu przedstawiciela firmy lub reprezentowania go przed wszelkimi urzędami. Bardzo często na przedsiębiorcy ciąży konieczność zawiadomienia urzędów o tym kto odpowiada za jego prowadzenie księgowości oraz gdzie archiwizowana jest dana dokumentacja. Te dane koniecznie muszą znaleźć się w składanym wniosku CEIDG-1. Poszczególne biura rachunkowe dopełniają jednak owej czynności za przedsiębiorcę na podstawie wystawionego upoważnienia.